Sama so sebou

Autor: Simona Almášiová | 16.11.2013 o 14:43 | (upravené 16.11.2013 o 14:57) Karma článku: 8,92 | Prečítané:  270x

Každý chce byť sám sebou a pri tom nebyť sám. Ale byť sám, neznamená byť hneď osamelý. Lebo niekedy potrebujete čas pre seba, čas vyrovnať sa s vecami, analyzovať zmeny vo Vašom živote, zmeny v hlave, možno v srdci, v sebe, zmeny prostredia, ľudí, účesu... Keď je toho veľa a zrazu sa plán na poslednú chvíľu zruší a vy si spravíte nový. Spravíte si romantiku samej so sebou v preplnenom meste. Nie ste s nikým, nie ste ani sami, a je Vám dobre!

A tak som si v jeden ešte slnečný deň užívala šuchot popadaných listov pod nohami na Hviezdoslavovom námestí, rozmýšľala, a tak po svojom oddychovala od všetkých a od všetkého. Možno som najprv aj vyzerala smutne, ale to som vôbec nebola. V srdci radosť a v duši pokoj.

Šťastná že svieti slnko, oblečená len v obľúbenom štrikovanom svetríku od mamky, v krátkych nohaviciach a silonkách, tak ako mi je najlepšie, s prehodenou veľkou taškou cez plece, som sa prechádzala po Starom meste, pod Michalskou bránou a Obchodnej ulici, pozorujúc svet okolo, všade fotiacich sa turistov, kupujúc suveníry pre priateľov na dopisovanie zo zahraničia a užívajúc si ruch veľkomesta.

Stále ma potešilo niečo nové. Oproti idúca slečna s knihou v ruke. Chalan predbiehajúci ma na bicykli. Pani s veselým psíkom. Započutá francúzština. Milé papiernictvo. Odstavená motorka, na ktorú by som si najradšej sadla s nejakým chlapom a šla na výlet niekam ďaleko. Ľudia opätujúci mi môj zasnívaný úsmev.

Uvedomila som si, že čoraz viac prichádzam tomuto životu na chuť. Chcela som si sadnúť na obrubník a zapísať si to. Ale práve dnes som si svoj zápisnik nechala doma. Murphyho zákony. A písanie je vraj ako zvracanie. Všetko musí ísť naraz von. Tak som si to aspoň v hlave štylizovala. A potom som si musela kúpiť nový.
Pre radosť.

Zhrnutie v skratke ako sa mám pre mojich starých známych. 
Alebo celkom pekná auto-charakteristika pre tých nových čo poviete?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?